implanty zębowe


Dental Art - zakres usług

 

 

 

Implanty zębowe Lublin

implan zębowy

Niekiedy nazywa się je trzecimi zębami. Nic w tym dziwnego, gdyż profesjonalnie wszczepione implanty zębowe niczym nie różnią się od naturalnego uzębienia - doskonale spełniają swoje funkcje, mają niemal dożywotnią trwałość, są stabilne, nie wywołują dyskomfortu podczas gryzienia, żucia, i mówienia oraz chronią przed zanikiem kości szczęki.

Implanty zębowe to nic innego niż wszczepiana w kość szczęki śruba z tytanu. Ten zupełnie obojętny biologicznie materiał świetnie zastępuje korzeń zęba, gdyż łatwo integruje się z kością, a ludzki organizm traktuje go jak własną tkankę (po pewnym czasie następuje osteointegracja – śruba obrasta tkanką kostną, scalając się ze szczęką). Dodatkowo pierwiastek ten nie uczula, nie rdzewieje, nie rozpuszcza się i jest niezwykle twardy.

Odtworzenie korzenia to zabieg, który można wykonywać właściwie u wszystkich dorosłych bez względu na wiek. Przeciwwskazaniem może być jedynie choroba przyzębia, osłabiona odporność albo nałogi utrudniające gojenie ran (palenie papierosów, alkoholizm). Jednak nawet w przypadku zaniku kości możliwe okazuje się wymuszenie regeneracji tkanek i wszczepienie implantów zębowych, które będą podstawą mostu, protezy lub koron.

W naszym centrum stomatologicznym Dental Art w Lublinie zajmujemy się profesjonalnym wszczepianiem implantów zębowych.

Chirurgia stomatologiczna:

  • implanty,
  • chirurgiczne usuwanie zębów - ósemek,
  • podnoszenie dna zatoki szczękowej,
  • sterowana regeneracja tkanek,
  • resekcja korzeni zębów.

W celu bliższego zapoznania się naszą ofertą
dotyczącą implantów zębowych oraz chirurgi stomatologicznej,
zapraszamy serdecznie do kontaktu.
Dental Art: ul. Różana 1/1A | 20-538 Lublin
Godziny przyjęć: pn-pt 9.00-19.00
Rejestracja: tel. 81 450-50-54
lub | tel. 784-074-988

Implant zębowy, czy warto?

Najważniejsze dla ładnego uśmiechu jest posiadanie wszystkich zębów. Żadne defekty estetyczne nie wpływają tak znacząco na nasz wizerunek, jak braki w uzębieniu. Nawet to, że zęby nie są idealnie równe albo śnieżnobiałe nie ma takiego znaczenia dla wyglądu. Czasami jednak ekstrakcja jest koniecznością lub ubytek pojawia się w wyniku wypadku, co wtedy?

Utrata atrakcyjności to tylko jeden z aspektów. Do innych zaliczyć trzeba przemieszczanie sąsiednich zębów, zaburzenia w obrębie symetrii twarzy, zachwianie naturalnej równowagi sił i napięć oddziałujących na poszczególne struktury szczęki i żuchwy, zanik kości czy wreszcie problemy z prawidłową artykulacją oraz żuciem pokarmu. Pojedyncza luka może zatem wywołać nieodwracalne, bardzo poważne zmiany, dlatego tak ważne jest odtworzenie utraconego zęba. Jedną z najpopularniejszych metod oferowanych przez współczesną stomatologię w tym zakresie są implanty zębowe (wszczepiamy je w gabinecie Dental Art w Lublinie).

Ta nowoczesna metoda pozwala cieszyć się kompletnym uśmiechem przez długie lata i ma olbrzymie znaczenie zarówno dla estetycznego wyglądu, jak i funkcjonalności. Sam implant jest niedużą tytanową śrubą (długości 8-10 mm). Wprowadza się ją podczas zabiegu chirurgicznego w kość żuchwy lub szczęki i w ten sposób zastępuje korzeń zęba. Jest to metoda, która nie tylko pozwala odbudować koronę, ale też zachować kość wyrostka zębodołowego, która po pewnym czasie, jeśli nie uzupełni się braku, zacznie zanikać, zmieniając tym samym linię i układ łuków zębowych.

Wszczepy śródkostne, czyli implanty zębowe składają się z samej śruby mocowanej w kości oraz łącznika, który stanowi rusztowanie dla kolejnego elementu, czyli korony protetycznej. Jest to doskonałe rozwiązanie zarówno dla osób, które potrzebują uzupełnić pojedynczą lukę, jak i dla borykających się z problemem kilku ubytków lub całkowitego bezzębia (także dla pacjentów użytkujących protezy ruchome wykazujące bardzo słabą stabilność). Implanty zębowe mogą bowiem stać się szkieletem, na którym zamocuje się mosty albo protezy częściowe.

Podczas wstępnego badania stomatolog (w gabinecie Dental Art w Lublinie) ocenia stan kości, sprawdza, czy będzie możliwość wszczepienia implantów zębowych. Niekiedy zleca wykonanie tzw. tomografii stożkowej. Następnie dobiera wielkość implantu i aplikuje znieczulenie miejscowe. Po zabiegu wszczepienia zszywa błonę śluzową. Założenie korony protetycznej następuje zazwyczaj dopiero po wygojeniu rany i zrośnięciu się implantu z kością (osteointegracji). Może to trwać kilka miesięcy (nawet do pół roku). W tym okresie, by uzupełnić lukę, mocuje się koronę tymczasową.


Specjalistyczna Przychodnia Stomatologiczna Dental Art 20-538 Lublin ul. Różana 1/1A tel.: +48 81 450 50 54 rejestracja@dentalart.lublin.pl